En fornøyd gjeng signerer ny og permanent avtale. Fra venstre Pernille Johnsen i Faktisk.no, Camilla Briså i Fagpressen og Tarjei Leer-Salvesen som er ansvarlig for drift og utvikling av Innsyn.no

Innsyn.no - medlemsfordelen videreføres

Bruk innsynsretten hos 700 offentlige arkiver mer effektivt.

Publisert Sist oppdatert

Fagpressen viderefører avtalen med Faktisk.no om bruk av Innsyn.no. Prøveordningen og avtalen som ble inngått i fjor blir nå permanent. Tilbakemeldingen fra medlemmer som bruker Innsyn.no i dag, er tydelige på at dette er et verktøy som er viktig i jobben som fagpressejournalist.

Uansett fagfelt - finn interessante saker med Innsyn.no

Alle redaksjonelle medarbeidere tilknyttet Fagpressen kan bruke Innsyn.no. Da får man tilgang til nærmere 700 offentlige arkiver. Det arbeides hele tiden med å utvide tilgangen til offentlige arkiver: I fjor ble det mulig å følge de alle bydeler og etater i Oslo kommune. Nå er det også mulig å sende innsynskrav til private virksomheter med åpenhetsloven i hånden - 11 081 private bedrifter er søkbare i verktøyet. Politiet, Forsvaret, Den norske kirke og offentlige kulturinstitusjoner også planlagt med i Innsyn.

Tarjei Leer-Salvesen arbeider for Faktisk.no og har ansvar for driftingen og utviklingen av Innsyn.no.

– I postjournalene vil du som journalist finne en mengde interessante saker, uansett hvilke stoffområder du jobber med. Og, noe av det beste er at dette verktøyet er laget av og for norske journalister, sa Leer-Salvesen da medlemsfordelen ble lansert i fjor.

God avtale til god pris

Fagpressen støtter fremdeles avtalen med Faktisk.no økonomisk. Prisen for Fagpressens medlemmer er derfor kun kr 4000,- pr redaksjonelt ansatt i året. For større redaksjoner vil det være et rabattsystem hvis antallet brukere er flere enn fem, deretter ti og så tyve brukere.

Redaksjonene som ønsker å benytte tilbudet, må klikke seg inn her, lese gjennom avtalen og bekrefte at de ønsker å være med.

Frilansere tilknyttet redaksjoner, må ta kontakt med NJ Frilans og benytte avtalen de har med Innsyn.no.

Powered by Labrador CMS