Blir ny salgsleder i Norsk Maritimt Forlag
Flemming Olsen er ansatt som ny salgsleder i Norsk Maritimt Forlag AS, som utgir Båtmagasinet og SEILmagasinet på papir, nett og nett-TV.
Olsen har over 20 års erfaring fra mediebransjen, blant annet fra Schibsted og VG. Han har vært ansatt i Norsk Maritimt Forlag siden 2020 og skal nå lede den kommersielle utviklingen og salget på tvers av print, digitale plattformer, app og nett-TV.
– Etter å ha vært med på den digitale skaleringsreisen i VG, brenner jeg for å gi båtbransjen tilgang til de mest effektive og profesjonelle annonseløsningene i markedet. Nå har vi sterk vekst i antall brukere og annonseinntekter på batmagasinet.no, og jeg gleder til å gjøre båtbransjen enda mer synlig digitalt, sier Flemming Olsen i en pressemelding.
Europatoppen
Båtmagasinet.no har ifølge forlaget over 200.000 månedlige brukere og flere betalende digitale abonnenter enn noen annen europeisk båtpublikasjon.
Forlaget samarbeider med HS Media om salg av magasinannonser.
I høst skal også Norske Gjestehavner lanseres i digital utgave på samme plattform som Båtmagasinet.no og SEILmagasinet.no.