Sikrer postkassedistribusjon gjennom Helthjem frem til 2030
Schibsted forlenger avtalen med Helthjem. Fagpressen arrangerer frokostmøte om papirøkonomien i morgen tirsdag på Pressens hus.
Schibsted har forlenget avtalen med Helthjem om avisdistribusjon. Det betyr at Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad fortsatt skal leveres til abonnentene på morgenen minst ut 2029.
Avtalen betyr også distribusjon av VG til løssalgssteder.
Schibsted sier at forlengelsen av avtalen gir større forutsigbarhet for både mediekonsernet, leserne og annonsørene.
– Selv i en digital verden er det veldig mange lesere som setter pris på å lese avisen på papir. Schibsteds plan er å gi ut papiraviser seks dager i uken så lenge som mulig, sier konsernsjef Siv Juvik Tveitnes til Kampanje.
Frokostmøte tirsdag 6. oktober
For fagmediene er distribusjonskostnader og tilgang til et velfungerende distribusjonsnett en viktig del av papirøkonomien. Helthjem-avtalen kommer samtidig som mange utgivere vurderer hvordan de skal sikre kostnadseffektiv distribusjon av papiravisene også de kommende årene.