Redaktør Øyvind Ludt med det nye Tidsskriftet Logistikk i hendene og redaktør i Logistikk Inside Glenn Lund med en tidligere utgave.

Tidsskriftet Logistikk - nytt navn på velkjent fagblad

Det er fagbladet Moderne Transport som nå har byttet navn. 

Publisert Sist oppdatert

Den første utgaven av "nye" Tidsskriftet Logistikk er nå på vei ut til abonnentene. 

Redaktør Øyvind Ludt forteller i eget fagblad at de etter 55 år har endret navn. 

- Navnet Moderne Transport har tjent oss godt siden 1970, men det dekker ikke lenger hele bredden i det vi faktisk driver med. Vi har i mange år jobbet langt bredere enn transportleddet alene. Logistikk er kjernen i stoffområdene våre, og det er også begrepet bransjen selv samler seg rundt, sier redaktøren.

Samtidig med navnebyttet er den grafiske profilen endret slik at det blir bedre samspill mellom det redaksjonelle og visuelle. 

- Vi ønsker et mer moderne og funksjonelt uttrykk som gjenspeiler utviklingen i bransjen. Logistikk er i dag teknologitung, datadrevet og innovativ. Det bør også prege hvordan vi fremstår, sier redaktøren.

Hele artikkelen kan du lese her.

Powered by Labrador CMS